Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα

Οι «ασπρόμαυρες» με την ευρεία νίκη τους επί του Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου (0-9), έκαναν το 4Χ4 στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Αγροτικός Αστέρας φιλοξένησε στο «Δημήτριος Κοντικάκης» τον ΠΑΟΚ, με τον δεύτερο να είναι και ο μεγάλος πρωταγωνιστής.

Στα εννιά τέρματα σταμάτησαν οι παίκτριες του Δικεφάλου που ήταν σε πολύ καλή φόρμα και από το πρώτο λεπτό έδειξαν ποια ομάδα έχει τα ηνία του αγώνα, με τον Αγροτικό Αστέρα να μην μπορεί να φανεί ανταγωνιστικός και να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

Οι «ασπρόμαυρες» βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα στην δεύτερη τελική τους, με την Στράντζαλη να ανοίγει στο σκορ στο 3ο λεπτό με μακρινό συρτό σουτ. Ένα λεπτό αργότερα, ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του. Η Δοϊρανλή έκανε ωραία κίνηση και παράλληλη σέντρα στην Ακίντα, με την Κενυάτισσα φορ να πλασάρει σε κενή εστία για το 0-2. Στο 6′, η Ίνγκουν Χαράλσντοτιρ «άνοιξε λογαριασμό» με την φανέλα του Δικεφάλου, πετυχαίνοντας με μακρινό ψιλοκρεμαστό σουτ το 0-3 για τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Λευτέρη Κανάτα δεν σταμάτησε την πίεση της, απειλώντας στο έβδομο λεπτό με την Δοϊρανλή, για να πετύχει στο 14ο το 0-4 με γκολ της Χαλατσογιάννη. Η Δοϊρανλή πέτυχε τρία τέρματα μέσα σε έξι λεπτά (23′-29′), εκτοξεύοντας το σκορ στο 0-7.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ με 0-7. Στο 64ο λεπτό, η Μορφούλα Κιουρεξίδου συνδύασε το ντεμπούτο της με γκολ, καθώς μετά από όμορφη ατομική ενέργεια και σέντρα της Ρουμελιώτη, η νεαρή παίκτρια με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-8.

Στη συνέχεια η  Ακίντα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα και ένατο για τον ΠΑΟΚ, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση της Πεταλωτή. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός έπεσε, με τον Δικέφαλο να παίρνει τη νίκη με 0-9, κάνοντας το 4Χ4 στην Women’s Football League.

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟΚ 0-9