Εδώ στου δρόμου τα μισά…

Aπό inpaok.com:Σημαντικές είναι οι αποψινές (5/11) αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική του Europa League, στην ολοκλήρωση του πρώτου γύρου των ομίλων, καθώς αναμένεται να ξεκαθαρίσουν πολλά πράγματα αναφορικά με τις ομάδας που θα προκριθούν στην επόμενη φάση.

Στον όμιλο του ΠΑΟΚ, η Ομόνοια υποδέχεται την Γρανάδα. Τα πράγματα στον όμιλο του «Δικεφάλου» είναι πιο αμφίρροπα, καθώς οι ομάδες είναι πολύ κοντά βαθμολογικά. Ο ΠΑΟΚ θα ήθελε να μην κερδίσει η Γρανάδα, έτσι ώστε να μην καταφέρει να ξεφύγει στη βαθμολογία.

5ος Όμιλος

19:55 ΠΑΟΚ-Αϊντχόφεν
19:55 Ομόνοια-Γρανάδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Γρανάδα 2 1-1-0 2-1 4
Αϊντχόφεν 2 1-0-1 3-3 3
ΠΑΟΚ 2 0-2-0 1-1 2
Ομόνοια 2 0-1-1 2-3 1

7ος όμιλος

22:00 Λέστερ-Μπράγκα
22:00 Ζόρια-ΑΕΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λέστερ 2 2-0-0 5-1 6
Μπράγκα 2 2-0-0 5-1 6
ΑΕΚ 2 0-0-2 1-5 0
Ζόρια 2 0-0-2 1-5 0

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις, ξεχωρίζουν οι αγώνες, Ρόμα-Κλουζ, Αρσεναλ-Μόλντε, Μπενφίκα-Ρέϊντζερς, Μίλαν-Λιλ και Βιγιαρεάλ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, ενώ το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

Πέμπτη 5 Νοεμβρίου (19:55)

1ος όμιλος

19:55 Ρόμα-Κλουζ

22:00 Γιουνγκ Μπόις-ΤΣΣΚΑ Σόφιας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Κλουζ 2 1-1-0 3-1 4
Ρόμα 2 1-1-0 2-1 4
Γιουνγκ Μπόις 2 0-1-1 2-3 1
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 2 0-1-1 0-2 1

2ος Όμιλος

19:55 Ραπίντ Βιένης-Ντάνταλκ
22:00 Άρσεναλ-Μόλντε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Άρσεναλ 2 2-0-0 5-1 6
Μόλντε 2 2-0-0 3-1 6
Ραπίντ Βιένης 2 0-0-2 1-3 0
Ντάνταλκ 2 0-0-2 1-5 0

3ο Όμιλος

19:55 Χάποελ Μπερ Σέβα-Λεβερκούζεν
19:55 Σλάβια Πράγας-Νις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λεβερκούζεν 2 1-0-1 6-3 3
Χάποελ Μπερ Σέβα 2 1-0-1 3-2 3
Σλάβια Πράγας 2 1-0-1 2-3 3
Νις 2 1-0-1 3-6 3

4ος Όμιλος

19:55 Λεζ Πόζναν-Σταντάρ Λιέγης
19:55 Μπενφίκα-Ρέιντζερς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Μπενφίκα 2 2-0-0 7-2 6
Ρέιντζερς 2 2-0-0 3-0 6
Λεχ Πόζναν 2 0-0-2 2-5 0
Σταντάρ Λιέγης 2 0-0-2 0-5 0

6ος Όμιλος

19:55 Ριέκα-Νάπολι
1955 Σοσιεδάδ-Άλκμααρ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Αλκμααρ 2 2-0-0 5-1 6
Νάπολι 2 1-0-1 1-1 3
Σοσιεδάδ 2 1-0-1 1-1 3
Ριέκα 2 0-0-2 1-5 0

Πέμπτη 5 Νοεμβρίου (22:00)

8ος Όμιλος

22:00Σέλτικ-Σπάρτα Πράγας
22:00 Μίλαν-Λιλ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Μίλαν 2 2-0-0 6-1 6
Λιλ 2 1-1-0 6-3 4
Σέλτικ 2 0-1-1 3-5 1
Σπάρτα Πράγας 2 0-0-2 1-7 0

9ος Όμιλος

19:55 Σίβασπορ-Καραμπάχ
22:00 Βιγιαρεάλ-Μακάμπι Τελ Αβίβ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Βιγιαρεάλ 2 2-0-0 8-4 6
Μακάμπι Τελ Αβίβ 2 2-0-0 3-1 6
Καραμπάχ 2 0-0-2 1-4 0
Σίβασπορ 2 0-0-2 4-7 0

10ος όμιλος

19:55 Λουντογκόρετς-Τότεναμ
22:00 Αντβέρπ-ΛΑΣΚ Λιντς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Αντβέρπ 2 2-0-0 3-1 6
Τότεναμ 2 1-0-1 3-1 3
ΛΑΣΚ Λιντς 2 1-0-1 4-6 3
Λουντογκόρετς 2 0-0-2 4-6 0

11ος Όμιλος

22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Βόλφσμπεργκερ
22:00 Φέγενορντ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

Βόλφσμπεργκερ 2 1-1-0 5-2 4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2 0-2-0 1-1 2
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2 0-2-0 0-0 2
Φέγενορντ 2 0-1-1 1-4 1

12ος Όμιλος

22:00 Χοφενχάιμ-Σλόβαν Λίμπερετς
22:00 Ερυθρός Αστέρας-Γάνδη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Χοφενχάιμ 2 2-0-0 6-1 6
Ερυθρός Αστέρας 2 1-0-1 5-3 3
Σλόβαν Λίμπερετς 2 1-0-1 2-5 3
Γάνδη 2 0-0-2 1-5 0

Πηγή

Αφήστε μια απάντηση