Επιβλητικός ΠΑΟΚ, 14-0 την Καστοριά

Για την 9η αγωνιστική της Α’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών ο ΠΑΟΚ επικράτησε με το ευρύ 14-0 της Καστοριάς.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα η Πούλιου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο και μέσα σε λίγα λεπτά η Πίτσιου, έκανε το 2-0. Στο 19′ η Μήτκου έγραφψε με πλασέ το 3-0. Με δύο γκολ η Σπουριδωνίδου ανέβασε το σκορ σε 5-0 και στο 34′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι η Γκάτσου διαμόρφωσε το 6-0.Η Κακαμπούκη με προβολή έκανε το 7-0 και ο ΠΑΟΚ συνέχισε να σκοράρει μη βλέποντας αντίσταση από τις φιλοξενούμενες.

Η Πούλιου σκόραρε για 8-0 και η Σπυριδωνίδου με το τρίτο της προσωπικό γκολ το 9-0. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 10-0 με το τέρμα της  Πίτσιου. Το 11ο γκολ ήρθε από την Κακαμπούκη και η Σπυριδωνίδου έκανε το 12-0. Στο 73′ η Στράντζαλη χρίστηκε και αυτή σκόρερ και στο 81′ η Κωνσταντινίδου διαμόρφωσε το τελικό 14-0.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Δικέφαλο στις 6 Ιουνίου, στις 17:00 κόντρα στην Βασίλισσα Θράκης εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.