Η αντίδραση του Γ. Σαββίδη και το σχόλιο του ΠΑΟΚ

Στιγμές περηφάνειας για τον Γιώργο Σαββίδη – «Νύχτα μαγική κι ονειρεμένη» για την ασπρόμαυρη ΠΑΕ!

Μία μόλις λέξη χρειάστηκε ο Γιώργος Σαββίδης για να αποτυπώσει τις σκέψεις του για τη ευρεία νίκη του ΠΑΟΚ επί της PSV με 4-1 σε ένα εκπληκτικό για τους Θεσσαλονικείς ημίχρονο.

Όπως σημείωσε το μέλος του ΔΣ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ: «Περηφάνεια», με τους Θεσσαλονικείς να συμπληρώνουν στο match report τα υπόλοιπα: «Νύχτα μαγική κι ονειρεμένη».

Μάλιστα, γίνεται ιδιαίτερη μνεία στους Α. Ζίβκοβιτς και Χρήστο Τζόλη: «Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ και η εμφάνιση έδιναν ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στους φιλοξενούμενους και σίγουρα τίποτα δεν προμήνυε του τι θα ακολουθήσει στο δεύτερο μέρος. Τελικό σκορ; ΠΑΟΚ-Αϊντχόβεν 4-1 σε μία βραδιά που η οικογένεια του ΠΑΟΚ θα θυμάται για καιρό.

Το ντεμπούτο του νέου τεχνικού επιτελείου του Δικεφάλου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις έφερε μία μεγάλη νίκη κόντρα στην ισχυρή Αϊντχόβεν. Αν και οι Ολλανδοί είχαν τον έλεγχο στο πρώτο μέρος και πήραν και το προβάδισμα με πέναλτι του Ζάχαβι, στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ με πρωταγωνιστές τους Α.Ζίβκοβιτς , Σβαμπ και Τζόλη έκανε ολική ανατροπή και μέσα σε 20 λεπτά πέτυχε τέσσερα γκολ για να πάρει την πρώτη του νίκη στον όμιλο και να κάνει σημαντικό βήμα πρόκρισης».