Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει ακάθεκτος το σερί του

Το 6Χ6 έκαναν οι «ασπρόμαυρες» που επικράτησαν με 6-0 της ΓΠΟ Ιωαννίνων, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Για ακόμη ένα παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έδειξε την υπεροχή του πετυχαίνοντας ακόμη μία ευρεία νίκη στο πρωτάθλημα. Μόλις στο 17ο λεπτό οι γηπεδούχες είχαν δοκάρι και στο 22’ ήρθε το πρώτο γκολ με τη Ζώτου.

Στο 33’ η Ακίντα σκόραρε για ακόμη ένα παιχνίδι και το ημίχρονο έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για τον Δικέφαλο, καθώς η Μήτκου με τρομερό σουτ από τα 25 μέτρα πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενες έδειχναν ότι δεν μπορούν να απειλήσουν με τον ΠΑΟΚ να μη ρίχνει τους ρυθμούς του και στο 70’ η Σέκα που έκανε και ντεμπούτο στο πρωτάθλημα, έκανε το 4-0. Στη συνέχεια η Κατσάνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 5-0 και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε η Χαλατσογιάννη.

ΠΑΟΚ Morris-ΓΠΟ Ιωαννίων: 6-0