«Ο Τζόλης μπορεί να δώσει πολλά στη Νόριτς»

28 Αυγούστου σήμερα και ακόμα κανείς δεν μπορεί να βάλει το… χέρι του στη φωτιά για την έναρξη της Super League, ακόμα και αν το πιθανότερο είναι η 1η αγωνιστική να πραγματοποιηθεί στο διήμερο 11-12 Σεπτεμβρίου.

Ωστόσο, από τη στιγμή που σήμερα έγινε γνωστό το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa Conference League, μπορεί κάποιος να καταρτίσει το πρόγραμμα του Δικεφάλου μέχρι το τέλος του 2021, εφόσον φυσικά το πρωτάθλημα ξεκινήσει αμέσως μετά τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων.

Έχουμε λοιπόν και λέμε: Με τα τωρινά δεδομένα, ο Δικέφαλος θα δώσει τρία διαδοχικά εκτός έδρας παιχνίδι τον Σεπτέμβριο, καθώς μετά το ταξίδι του στο Γιβραλτάρ για το παιχνίδι με τη Λίνκολν (16 Σεπτεμβρίου), ακολουθεί αυτό με τον Αστέρα στην Τρίπολη (18-19 Σεπτεμβρίου) και αυτό με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο (25-26 Σεπτεμβρίου).

Από εκεί και πέρα, αμέσως μετά το παιχνίδι με την Σλόβαν στην Τούμπα (30 Σεπτεμβρίου), ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί την ΑΕΚ (2-3 Οκτωβρίου) στο πρώτο ντέρμπι της Super League, ενώ απαιτητικό είναι και το διάστημα από 16-17 Οκτωβρίου μέχρι την 21η Οκτωβρίου, καθώς υπάρχει το παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και την Κοπεγχάγη στη Δανία.

Επίσης, τέσσερις ή πέντε ημέρες μετά το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης” (30-31 Οκτωβρίου), ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί στην Τούμπα την Κοπεγχάγη (4 Νοεμβρίου), ενώ το ταξίδι στη Μπρατισλάβα (25 Νοεμβρίου), είναι ανάμεσα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (20-21 Νοεμβρίου) και τον αγώνα με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι (27-28 Νοεμβρίου).

Συνοπτικά το πρόγραμμα (καλώς εχόντων των πραγμάτων) του ΠΑΟΚ αλλά και του Ολυμπιακού,  ενώ βάσει της προκήρυξης του Κυπέλλου Ελλάδας, οι δύο ομάδες θα ξεκινήσουν στον θεσμό από την 6η φάση, της οποίας τα πρώτα παιχνίδια θα διεξαχθούν 30 Νοεμβρίου, 1 και 2 Δεκεμβρίου και οι αγώνες – ρεβάνς στις 21, 22 και 23 Δεκεμβρίου.

ΠΑΟΚ

1η αγωνιστική SL (11-12 Σεπτεμβρίου) ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

1η αγωνιστική ECL (16 Σεπτεμβρίου) Λίνκολν – ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική SL (18-19 Σεπτεμβρίου) Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική SL (25-26 Σεπτεμβρίου) Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική ECL (30 Σεπτεμβρίου) ΠΑΟΚ – Σλόβαν Μπρατισλάβας

4η αγωνιστική SL (2-3 Οκτωβρίου) ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

5η αγωνιστική SL (16-17 Οκτωβρίου) ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική ECL (21 Οκτωβρίου) Κοπεγχάγη – ΠΑΟΚ

6η αγωνιστική SL (23-24 Οκτωβρίου) ΠΑΟΚ – Βόλος

7η αγωνιστική SL (30-31 Οκτωβρίου) Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική ECL (4 Νοεμβρίου) ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη

8η αγωνιστική SL (6 -7 Νοεμβρίου) ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης

9η αγωνιστική SL (20-21 Νοεμβρίου) Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

5η αγωνιστική ECL (25 Νοεμβρίου) Σλόβαν Μπρατισλάβας – ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική SL (27- 28 Νοεμβρίου) Ατρόμητος – ΠΑΟΚ

1η αγωνιστική 6ης φάσης Κυπέλλου (30/11, 1-2/12)

11η αγωνιστική SL (4-5 Δεκεμβρίου) ΠΑΟΚ – Άρης

6η αγωνιστική ECL (9 Δεκεμβρίου) ΠΑΟΚ – Λίνκολν

12η αγωνιστική SL (11-12 Δεκεμβρίου) Ιωνικός – ΠΑΟΚ

13η αγωνιστική SL (15-16 Δεκεμβρίου) ΠΑΟΚ – Λαμία

14η αγωνιστική SL (18-19 Δεκεμβρίου) ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική 6ης φάσης Κυπέλλου (21-23 Δεκεμβρίου)

Ολυμπιακός

1η αγωνιστική SL (11-12 Σεπτεμβρίου) Ολυμπιακός – Ατρόμητος

1η αγωνιστική UEL (16 Σεπτεμβρίου) Ολυμπιακός – Αντβέρπ 

2η αγωνιστική SL (18-19 Σεπτεμβρίου) Λαμία – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική SL (25-26 Σεπτεμβρίου) Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

2η αγωνιστική UEL (30 Σεπτεμβρίου) Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

4η αγωνιστική SL (2-3 Οκτωβρίου) Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική SL (16-17 Οκτωβρίου) Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική UEL (21 Οκτωβρίου) Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ολυμπιακός

6η αγωνιστική SL (23-24 Οκτωβρίου) ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός

7η αγωνιστική SL (30-31 Οκτωβρίου) Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική UEL (4 Νοεμβρίου) Ολυμπιακός – Άιντραχτ Φρανκφούρτης

8η αγωνιστική SL (6 -7 Νοεμβρίου) Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

9η αγωνιστική SL (20-21 Νοεμβρίου) Ολυμπιακός – Ιωνικός

5η αγωνιστική UEL (25 Νοεμβρίου) Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

10η αγωνιστική SL (27-28 Νοεμβρίου) ΑΕΚ – Ολυμπιακός

1η αγωνιστική 6ης φάσης Κυπέλλου (30/11, 1-2/12)

11η αγωνιστική SL (4-5 Δεκεμβρίου) Ολυμπιακός – Βόλος

6η αγωνιστική UEL (9 Δεκεμβρίου) Αντβέρπ – Ολυμπιακός

12η αγωνιστική SL (11-12 Δεκεμβρίου) ΟΦΗ – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική SL (15-16 Δεκεμβρίου) Ολυμπιακός – Άρης

14η αγωνιστική SL (18-19 Δεκεμβρίου) Ατρόμητος – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική 6ης φάσης Κυπέλλου (21-23 Δεκεμβρίου)

 
 

Πηγή

Αφήστε μια απάντηση