ΠΑΟΚ: «Έγραψε» την 20η συμμετοχή του με την Σερβία ο Α.Ζίβκοβιτς

Την 20η συμμετοχή του με την φανέλα της Εθνικής Σερβίας κατέγραψε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς στην φιλική αναμέτρηση των Σέρβων με το Κατάρ (4-0).

Ο 25χρονος εξτρέμ του ΠΑΟΚ πήρε φανέλα βασικού από τον ομοσπονδιακό προπονητή, Ντράγκαν Στοΐκοβιτς και αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, αφού με την έναρξη του δεύτερου μέρους παραχώρησε την θέση του στον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έτσι κατέγραψε την 20η συμμετοχή του με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του, βλέποντας την ομάδα του να πανηγυρίζει μια άνετη νίκη με 4-0.

Ο Λούκιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για την Σερβία απέναντι στο Κατάρ, ενώ ο Λούκα Γιόβιτς στο 51′ και ο Ντούσαν Βλάχοβιτς στο 53′ έδωσαν… αέρα τριών τερμάτων στους Σέρβους.

Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, που στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την Σερβία, που έκανε μια καλή πρόβα ενόψει της κρίσιμης αναμέτρησης με την Πορτογαλία.