Για την 6η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Conference League, o ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τη Λίνκολν …

87ο λεπτό:  Κίτρινη στον Τοσκάνο για μαρκάρισμα στον Λύρατζη

85ο λεπτό: Κιτρινίζεται και ο Λύρατζης για μαρκάρισμα στον Τοσκάνο!

80ό λεπτό: Κίτρινη στον Λόπεζ για τράβηγμα φανέλας του Λύρατζη

69ο λεπτό: Άουτ το σουτ του Ζίβκοβιτς, μετά από ωραίους ελιγμούς

67ο λεπτό: Μπίσεσβαρ, Άκπομ βγήκαν, Ντόυγκλας , Σφιντέρσκι βγήκαν

67ο λεπτό: Κεφαλιά του Κούρτιτς άουτ

61ο λεπτό: Λύρατζης στη θέση του Τέιλορ

57ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για μαρκάρισμα

56ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 ο Σβαμπ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ζίβκοβιτς

55ο λεπτό: Τακουνάκι του Σφιντέρσκι, άουτ η μπάλα

Ξεκίνησε η επανάληψη, για να δούμε τι θα δούμε σε αυτό το 45λεπτο

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 1-0, την ώρα που με το ίδιο σκορ προηγείται η Κοπεγχάγη της Σλόβαν

44ο λεπτό: Ο Μουργκ από πολύ καλή θέση, δεν κατάλαβε ούτε αυτός τι πήγε να κάνει!!!

35ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Κούρτιτς! Μετά από γύρισμα του Τέιλορ, σούταρε από κοντά πάνω σε αντιπαλο

30ό λεπτό: Ο Κόλεϊνγκ σε κόρνερ το σουτ του Ντόουγκλας

29ο λεπτό: Κεφαλιά του Κούρτιτς, άουτ

28ο λεπτό: Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ σούταρε αλλα ο τερματοφύλακας απέκρουσε σε κόρνερ

20ό λεπτό: Φάουλ για την Λίνκολν, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης το σουτ του Γουόκερ

17ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 ο ΠΑΟΚ με τον Ζίβκοβιτς (καρφωτή κεφαλιά) μετά από σέντρα του Σίντκλεϊ

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ (61′ Λύρατζης), Κρέσπο, Μιχάι, Σίντκλεϊ, Σβαμπ (74′ Τσιγγάρας), Κούρτιτς, Ντόουγκλας (67′ Μπίσεσβαρ), Μουργκ, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι (67′ Άκπομ). Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας, Άκπομ

Λίνκολν: Κόλεϊνγκ, Τοσκάνο, Τσιπολίνα, Λόπες, Σέρτζεντ, Ανόν, Γιαχάγια, Ρονάν (72′ Καραλέρο), Γουόκερ (65′ Οκράν), Γκόμεζ, Μπρίτο (78′ Αράιζα). Αναπληρωματικοί: : Γκόλντγουιν, Παουλίνο, Βάισμαν, Αράιζα, Ρόσα, Καραλέρο, Οκράν.

……………………………….

Το pregame της αναμέτρησης

20:25 Έφτασαν οι αποστολές των δύο ομάδων στην Τούμπα και οι παίκτες έκαναν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο

tpumpa

Την ίδια ώρα με το δικό μας παιχνίδι η Σλόβαν αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κοπεγχάγη, σε ματς που μας ενδιαφέρει άμεσα η εξέλιξή του

Η σύνθεση του Δικεφάλου

11 Linkoln

21:10 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες της Λίνκολν

21:23 Και οι τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ άρχισαν προθέρμανση, όπως και οι υπόλοιποι παίκτες της Λίνκολν

21:27 Πλέον και οι υπόλοιποι παίκτες του Δικεφάλου βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο, την ώρα που από την εξέδρα ακούστηκε το: “Βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα …”

21:30 Ελάχιστος κόσμος στις κερκίδες αυτή τη στιγμή, σε ένα τόσο σημαντικό ματς για τον ΠΑΟΚ!!!

FGMKr6HWYAAv1uC?format=jpg&name=medium

FGMKr6RWUAoj7QP?format=jpg&name=medium

FGMKtB7WYAkhpgv?format=jpg&name=medium

FGMKub2WYAUCivh?format=jpg&name=medium

21:45 Σε εξέλιξη η προθέρμανση οι μισοί θεατές χειροκροτούν, οι υπόλοιποι γιουχάρουν!

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021 23:44

Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν δικαίωμα να σχολιάσουν.