Πιερικός – ΠΑΟΚ Β 0-0 (Τελικό)

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες, είχε και δοκάρι, αλλά το γκολ δεν ήρθε… Πιερικός – ΠΑΟΚ Β 0-0.

82′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σέντρα του Φασίδη, ο Τζίμας δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή

80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Φασίδης στη θέση του Τάχατου

71′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Τζίμας στη θέση του Γκορτετζιάνι

70′ Αλλαγή για τον Πιερικό: Ο Μαυρίδς στη θέση του Κριμιτζά

67′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ: Ο Σουντάρ έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Ταλιχμανίδη

65΄ Αλλαγές για τον Πιερικό: Οι Μουρατίδης και Ίτσιος στις θέσεις των Μπουόλι και  Καρανάτσιου

62′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κουλούρης στη θέση του Πανίδη

51′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Χατζηστραβός έπιασε το σουτ, με τη μπάλα να χτυπά στο δοκάρι!

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ Δεν έχουμε σκορ, οι φάσεις είναι μετρημένες και η αναμέτρηση μοιάζε με αυτές του… ενός γκολ (κι’ αν)…

37′ Ο ΠΑΟΚ δείχνει μεγαλύτερη διάθεση αλλά του λείπει η σωστή τελική πάσα για να απειλήσει.

25′ Μετρημένες φάσεις στην αναμέτρηση, που δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό.

14′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ Β. Ο Καλουτσικίδης έδωσε στον Πανίδη κι αυτός αστόχησε από καλή θέση.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση

Τον Πιερικό στην Κατερίνη αντιμετωπίζει ο ΠΑΟΚ Β, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2, ψάχνοντας την τρίτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Ουεντραόγκο, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός, Τάχατος, Γκορτετζιάνι, Πανίδης

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Γαλάνης, Μηλιώτης, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Μπουόλι, Εμπουσί, Σούνταρ, Καρανάτσιο, Χαρτσιάς, Ζαφειράκης, Κριμιτζάς.

Διαιτητής του αγώνα είναι η Ανδρομάχη Τσιοφλίκη (ΕΠΣ Λάρισας), με βοηθούς τους Αχιλλέα Νίκζα (ΕΠΣ Λάρισας) και Θεοδόση Φαλτάκα (ΕΠΣ Γρεβενών), ενώ τέταρτος διαιτητής είναι ο Στέλιος Λεωνίδας της ΕΠΣ Τρικάλων