Προβλημάτισε παρά την τριάρα.

Ένα σκορ που δεν αποτελεί τον καθρέφτη του αγώνα. Σαφώς κατώτερος τον περιστάσεων ο Δικέφαλος, μετά το πρώτο καταιγιστικό 10λεπτο όπου και άνοιξε το σκορ, έδειχνε ασύνδετος και άνευρος. Η ομάδα του ΟΦΗ δικαιούταν το γκολ της ισοφάρισης, αφού οι κλασικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο ήταν με τους φιλοξενούμενους.

Σαφέστατα μετά το χαστούκι από τους Ρώσους, ήταν απόλυτα αναμενόμενο να εμφανιστεί η ομάδα μουδιασμένη. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί την κάκιστη εμφάνιση για 75 λεπτά (από το 11’ μέχρι το 86’).

Κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 86’ ο Σφιντέρσκι με ωραία κεφαλιά σκόραρε και λίγο μετά, ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 3-0. Στο 67’ οι κρητικοί ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μάτος στον Σαρτινέρο.

Το σφύριγμα της λήξης μας βρήκε νικητές και τρεις βαθμοί μπήκαν στο σακούλι, ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Ακολουθεί διακοπή για τις Εθνικές ομάδες, μία ευκαιρία να ηρεμήσει η ομάδα και να βρει τα πατήματα της στον αγωνιστικό χώρο.

Αύριο τελειώνει η προθεσμία των μεταγραφών. Η προσπάθεια του ΠΑΟΚ για τον Φίλιπ Μπράνταρις και τον Κιρίλ Ντεσπόντοφ δεν θα έχει συνέχεια, καθώς δεν βρέθηκε η χρυσή τομή με τους δύο αυτούς ποδοσφαιριστές.

Η ομάδα φωνάζει για ενίσχυση, κυρίως στα χαφ, ας ελπίσουμε πως μέχρι και την τελευταία στιγμή θα αποκτήσουμε κάποιον παίκτη στη θέση αυτή που πονάμε, αφού μετά τον Καντουρί και τον Σβάμπ δεν βλέπω εναλλακτική λύση να σηκώσει το βάρος του νευραλγικού χώρου του κέντρου.