Τα δύο μοιραία λάθη του Εσίτι που στοίχισαν στα γκολ (vid)

Η 7η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα Κυριακή με το μεγάλο ντέρμπι που μπορείτε να δείτε την εξέλιξή του μέσα από το PAOK24, αλλά και 3 παιχνίδια το μεσημέρι και το απόγευμα μεταξύ του Άρης και του Παναιτωλικού, της ΑΕΚ και του ΝΠΣ Βόλος, αλλά και του ΟΦΗ με την Λαμία.

Στο Κλεάνθης Βικελίδης, ο Άρης σκόρπισε με 5-1 τον Παναιτωλικό με το σκορ ημιχρόνου να είναι 4-0 για την ομάδα που Άκη Μάντζιου που έτσι έφτασε τους 8 βαθμούς στο πρωτάθλημα, όσους ο Αστέρας Τρίπολης, ο ΟΦΗ και ο Ιωνικός. Από την άλλη μεριά ο Παναιτωλικό έμεινε στους 5 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο Αγρίνιο, ενώ ο Άρης πηγαίνει στην έδρα της ΑΕΚ.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης εδώ.

Την ίδια ώρα η ΑΕΚ πέρασε από την έδρα της ομάδας του Βόλου με 1-3. Το σκορ ημίχρονο ήταν 0-2, ο ΝΠΣ Βόλος μείωσε το σκορ, αλλά στο τέλος της αναμέτρησης η ΑΕΚ κλείδωσε τη νίκη. Πλέον η Ένωση είναι έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση με 16 βαθμούς, ενώ ο ΝΠΣ Βόλος έμεινε στους 13 και στην 4η θέση του πρωταθλήματος. Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΚ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τον Άρη, ενώ ο ΝΠΣ Βόλος πηγαίνει στη Νίκαια και στην έδρα του Ιωνικού.

Τέλος στον αγώνα του απογεύματος, ΟΦΗ και Λαμία δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι ιδιαίτερο από το παιχνίδι στο Ηράκλειο και έμειναν στο 0-0. Αυτή η ισοπαλία έφερε τον ΟΦΗ στους 8 βαθμούς και την Λαμία στους 5, ενώ την επόμενη αγωνιστική ο ΟΦΗ πηγαίνει στη Λεωφόρο και στην έδρα του Παναθηναϊκού, ενώ η Λαμία θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο που δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα.