Τρίποντο.. με καλή απόδοση στο 2ο ημίχρονο!

Για την 8η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ επικράτησε  στην Τούμπα του Απόλλωνα Σμύρνης  με 4-1…

83o λεπτό: Αξιόλογο σουτ του Μουργκ, άουτ

77ο λεπτό: Ο Άκπομ στη θέση του Σφιντέρσκι, και ο  Μουργκ στη θέση του Ελ Καντουρί

74ο λεπτό: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ο Κούρτιτς στη θέση του Σβαμπ και Ο Ροντρίγκο στη θέση του Βιεϊρίνια

72ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Υποδειγματική εκτέλεση φάουλ του Α.Ζίβκοβιτς συστημένη στο κεφάλι του Μιχαηλίδη και 3-1

70ο λεπτό: Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη για μαρκάρισμα στον Βιερίνια

66o λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, Ωραίο πλασέ του Σφιντέρσκι στην κλειστή γωνία του Κότσαρη και 2-1

63o λεπτό: O Ματέι μπαίνει στη θέση του Μαρτίνες.

62ο λεπτό: Στη θέση του Λισγάρα ο Ντεντάκης

61ο λεπτό: Ξανά ο Λισγάρας μένει στο έδαφος, διακοπή στο ματς

Δεν μετράει το γκολ

54ο λεπτό: Σέντρα του Σβαμπ,  ο Σφιντέρσκι βρίσκει τον Ελ Καντουρί που σκοράρει από κοντά, εξετάζεται στο var η φάση

49ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία, από κόρνερ του Αουγκούστο, βόλλευ στην περιοχή του Απόλλωνα με τον Σφιντέρσκι τελικό αποδέκτη, διώχνει πριν τη γραμμή ο Φατιόν.

28ο λεπτό: Κίτρινη στον Τσιλούλη

25ο λεπτό: Ο Κότσαρης σταμάτησε τον Ντόουγκλας, σε μια φάση που χάθηκε η μπάλα!

17ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση. Το εκτέλεσε ο Μπίσεσβαρ, απέκρουσε ο Κότσαρης

15ο λεπτό: 1-1 Ο Παμλίδης προλαβε με κεφαλιά τον Πασχαλάκη και σκοραρε

3ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Τέιλορ. To εκτέλεσε δύο λεπτά αργότερα ο Σβαμπ και 1-0

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Καντουρί, Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο, Εσίτι, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Άκπομ.

Απόλλων: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνες, Τσιλούλης, Ιωαννίδης. Αναπλωρωματικοί: Βέρχουλστ, Βιτλής, Ντεντάκης, Ματέι, Κραγιόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντάουντα, Σαχλί, Λα Πάρα

………………………..

Το pregame της αναμέτρησης

18:20 Έχουν φτάσει στο γήπεδο οι αποστολές των δύο ομάδων και οι παίκτες έκαναν την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο

Ανοικτή μετά από πολύ καιρό η θύρα 4!

hdW4qUEc4X98awgXaEOLMWhUwpwjisS4Lmr5kPva

H σύνθεση του ΠΑΟΚ

11 apolon

18:42 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες των φιλοξενούμενων, ακολούθησαν τρία λεπτά αργότερα οι Πασχαλάκης, Ζίβκοβιτς

18:56 Και οι υπόλοιποι παίκτες των δύο ομάδων πάτησαν το χορτάρι της Τούμπας ξεκινώντας προθέρμανση